• سیستمی برای یافتن محل پارکینگ
سیستمی برای یافتن محل پارکینگ

۱۴۰۱/۰۲/۱۹

 

سیستمی برای یافتن محل پارکینگ
یافتن محلی برای پارک اتومبیل گاهی به کاری زمان بر و حوصله گیر تبدیل می شود. تخمین زده می شود که یک سوم ترافیک شهرها به دلیل دورزدن و گردش راننده ها برای پیدا کردن جای پارک ایجاد می شود. گاهی برخی رانندگان خسته شده و دوبله پارک میکنند

 

این مساله ترافیک را در شهر قفل کرده و همچنین بدون اینکه لازم باشد هوا را آلوده می کند. پارک دوبله باعث جلوگیری از حرکت وسایل حمل و نقل عمومی و وسایل نقلیه امدادرسانی و آتش نشانی میشود. تغییر مسیر ناگهانی برای پارک کردن خطری بالقوه برای عابرین پیاده و دوچرخه سواران نیز هستند. تکنولوژی جدیدی که در بعضی کشورها مورد استفاده قرار گرفته است، در صدد حل این مشکل است. سیستم جدید که با نام SFPARK شناخته می شود در هر بلاک خیابانی حداقل یک محل پارک خالی برای اتومبیل های جدید نگه می دارد.
به این ترتیب رانندگان می توانند نزدیک مقصد خود پارک کنند بدون اینکه لازم باشد که خیابان را دور بزنند یا مجبور به پارک دوبله شوند. به علاوه این کار، در زمانهای کاری باعث کم شدن اتلاف وقت کسانی که با هدف تجارت و خرید و فروش آمده‌اند می شود. در این سیستم از سنسورهای خاصی استفاده شده است که خالی بودن محل پارک را تشخیص داده و اعلام می‌کند. رانندگان می‌توانند از تعداد محل های خالی پارک توسط سیستم پیام کوتاه، سیستم اطلاعات تلفن همراه یا اینترنت باخبر شوند. به این ترتیب رانندگام می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا از وسیله نقلیه خود استفاده کنند، از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، یا اینکه از روش های دیگر برای رسیدن به مقصد استفاده کنند. برای کسانی که استفاده از وسیله نقلیه شخصی را ترجیح می دهند، پرداخت هزینه پارک آسانتر شده است. علاوه بر اینکه پارکومترهای جدید قابلیت پذیرش سکه را دارند، می توانند هزینه پارک را از اعتبار کارتهای اعتباری کسر کنند. همچنین محدودیت زمان پارک نیز در این سیستم کاهش یافته است. و زمان بیشتری برای زمان حداکثر پارک در نظر گرفته شده است. قیمتهای پارکینگهای شهری نیز طوری تنظیم خواهند شد که به عنوان جایگزین مناسبی برای پارک حاشیه‌ای عمل کنند. قیمتهای پارکینگهای حاشیه‌ای خود به صورت در لحظه تغییر خواهند یافت. به طوری که در جاهایی که یافتن محلی برای پارک تقریبا غیرممکن به نظر می رسد، قیمت پارک افزایش خواهد یافت تا جایی که تقریبا همیشه حداقل یک محل خالی برای پارک وجود داشته باشد. و در جایی که مکانهای خالی زیادی برای پارک وجود دارند، قیمتها کاهش خواهد یافت تا جایی که تعداد اتومبیلهای پارک شده به یک حد قابل قبول برسد. سنسورهای این سیستم به صورت وایرلس کار میکنند که در مرحله آزمایشی 8300 سنسور در خیابانها نصب خواهد شد. اطلاعات مربوط به پارکینگها توسط سیستم اطلاعات حمل و نقل ، تلفن همراه، پیام کوتاه و تابلوهای متغیر خبری جدید اعلام خواهد شد. 
footer banner