• صفحـه اصلی
  • رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه
  • رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه

۱۴۰۱/۰۹/۲۶

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری طرقبه ؛ رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در یک افق چهار ساله باید ۱۱۰ هزار تاکسی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شود.

مهدی سلیمی امروز، ۲۶ آذر، در نخستین سمینار هم‌اندیشی حمل و نقل کشور و رونمایی از ناوگان جدید حمل و نقل طرقبه که در هتل ثامن مشهد برگزار شد، اظهار کرد: شهر سالم شهری است که سیستم حمل و نقل خوبی داشته باشد. اگر روزی سیستم درون‌شهری و برون‌شهری فعالیت نکند، فاجعه رخ می‌دهد.

وی افزود: در گذشته ۲۲ هزار و ۷۰۰ اتوبوس در کشور فعالیت داشت که این رقم امروز باید به ۳۰ هزار ناوگان می‌رسید اما تعداد آن کاهش یافته است. امروز یکی از دلایل بروز مشکلات مربوط به آلودگی هوا مساله حمل و نقل عمومی و افزایش خودروهای تک‌سرنشین و موتور است. قدر فعالان حوزه حمل و نقل باید دانسته شود؛ بنابراین باید به فکر این حوزه بود.  

سلیمی خاطرنشان کرد: نوسازی و خدمات‌رسانی بهتر جزو دغدغه‌های فعالان حوزه حمل و نقل کشور است و تشکر عملی ما از سیستم حمل و نقل عمومی این است که این ناوگان را نوسازی کنیم. بر اساس گزارش‌های مختلفی که تهیه شده، ۴۹۰۰ اتوبوس از ۲ شرکت ایران‌خودرو دیزل و عقاب قرار است خریداری و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر اینکه باید به حمل و نقل عمومی کشور توجه ویژه‌ای صورت گیرد، ادامه داد: بخش عمده‌ای از اشتغال کشور مربوط به این صنعت است. در حوزه حمل و نقل درون‌شهری اتفاق خوبی که امروز افتاده تامین ۵۵ واگن سیستم حمل و نقل ریلی شهر قم است. امید است در حوزه حمل و نقل ریلی خدمات بهتری در کشور ارائه بدهیم و خدمات‌دهی در  این زمینه نوین و هوشمند باشد.

footer banner