• صفحـه اصلی
  • شهردار طرقبه در نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه
  • شهردار طرقبه در نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه
شهردار طرقبه در نخستین سمینار هم اندیشی حمل و نقل کشور در طرقبه

۱۴۰۱/۰۹/۲۶

امروز ۲۶ آذر ماه در نخستین سمینار حمل و نقل کشور از ناوگان جدید حمل و نقل عمومی طرقبه رونمایی شد.

 

حسین طاهری‌پور امروز، ۲۶ آذر ماه، در نخستین سمینار حمل و نقل کشور و رونمایی از ناوگان جدید حمل و نقل عمومی طرقبه که به مناسبت روز حمل و نقل در هتل ثامن مشهد برگزار شد، اظهار کرد: طرقبه تنها به سرسبزی و گردشگری شناخته نمی‌شود. سرانه شهید شهر طرقبه ۲.۵ برابر سرانه کشور بوده و به ایثار نیز شناخته می‌شود.

وی افزود: بر اساس آخرین سرشماری در سال ۹۵ جمعیت طرقبه ۲۵ هزار نفر اعلام شده اما محاسبات جدید در سازمان آمار نشان می‌دهد ۳۱ هزار نفر جمعیت در طرقبه زندگی می‌کنند. بر اساس شمارش خودروها از طریق دوربین‌های پلاک خوان به طور میانگین سالانه ۶۰ میلیون نفر زائر یعنی روزی ۲۵۰ هزار نفر وارد طرقبه می‌شوند؛ یعنی روزی ۱۰ برابر جمعیت این شهر میهمان وارد طرقبه می‌شود. بر اساس جمعیت ساکن طرقبه نمی‌شود به زائران خدمت‌رسانی کرد. همچنین سالانه ۳۰ میلیون نفر زائر وارد مشهد می‌شود و جمعیت مشهد سالانه ۱۰ بار به طرقبه مراجعه می‌کنند؛ بنابراین باید در  شهر طرقبه خدماتی در خور شان زائران و مجاوران ارائه دهیم.

شهردار طرقبه با اشاره به اینکه در چند روز گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است، از باز شدن گره کور خروجی شهر طرقبه در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: با پیگیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی این مساله در کمیسیون ماده پنج تعیین و تکلیف شده و به زودی این گره باز و  ابلاغ خواهد شد.  

وی افزود: امروز ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید عقاب و ۱۵ دستگاه ون به ناوگان حمل و نقل عمومی طرقبه ملحق می‌شود که البته از این ۱۰ دستگاه اتوبوس هفت دستگاه تحویل داده شده است.

footer banner